Змінилися правила забезпечення українців доступним житлом: хто тепер має право на квартиру?

У жовтні 2018 року уряд затвердив новий порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом. Змінився і порядок використання коштів, передбачених для будівництва і придбання такого житла. EtCetera з’ясовував, хто сьогодні може отримати квартиру від держави і що для цього потрібно.

ТРИ СХЕМИ. Сьогодні держава допомагає громадянам у забезпеченні житлом трьома способами.

Схема перша: держава платить 30% від вартості будівництва, придбання житла або іпотечного житлового кредиту.

Схема друга: держава покриває 50% від вартості будівництва або придбання житла для військовослужбовців, учасників добровільних формувань, поліцейських і їх сімей (пункти 19 і 20 частини І статті 6, пункти 10-14 частини ІІ статті 7 та абзаци 4, 6 і 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Схема третя: держава покриває 50% від вартості будівництва або придбання житла для осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

ПЛОЩІ І ЦІНИ. Згідно з документом, максимальна площа житла, з розрахунку якої надається державна підтримка, становить 21кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла для Києва, Дніпра, Львова, Одеси і Харкова не може перевищувати опосередкованої вартості, яка визначається Мінрегіоном, збільшеної в 1,75 раза.

Для обласних центрів та міст обласного значення з населенням понад 300 тисяч осіб ця сума не може бути збільшена більш ніж у 1,5 раза, а для міст обласного значення з населенням до 300 тисяч чоловік – більше ніж в 1,25 раза. Ціна 1 кв. метра площі у всіх інших населених пунктах не повинна перевищувати опосередкованої по регіону.

ВИМОГИ ДО ПРОДАВЦІВ. Згідно із законом, українці можуть самі вибирати об’єкти нерухомості для вкладення коштів. При цьому забудовники, продавці і керуючі повинні відповідати наступним критеріям:

– на фірму не може бути заведено провадження у справі про банкрутство;

– фірма не повинна перебувати в стані ліквідації;

– у фірми повинні бути дозвільні документи на виконання будівельних робіт відповідного об’єкта, що відповідають вимогам законодавства, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, а також документи, що підтверджують право власності або користування на земельну ділянку під будівництво;

– термін будівництва не повинен перевищувати 12 місяців від дати укладення одержувачем державної підтримки з забудовником договору про придбання житла;

– вартість 1кв. метра такої нерухомості не повинна перевищувати граничну вартість, визначену Порядком.

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ? Право на державну підтримку у придбанні житла мають:

– особи, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов;

– особи, які не мають права власності на житлову площу і не мали його протягом останніх трьох років до моменту звернення за допомогою;

– особи, які мають у власності квартиру, яка не перевищує 13,65 м2;

– переселенці, які не мають свого житла останні три роки (крім нерухомості, яка розташована на тимчасово окупованій території).

При цьому середньомісячний грошовий доход кандидатів, разом з доходами членів їх сімей, з розрахунку на одну особу не повинен перевищувати трикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні.

ЩО ПОТРІБНО? Щоб одержати допомогу в покупці житла, потрібно подати до регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву наступні документи:

– заяву про надання державної підтримки;

– копії документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство;

– копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

– виписку з Держреєстру прав на нерухоме майно про наявність чи відсутність у власності житла;

– довідку про перебування на квартирному обліку, якщо є;

– документи, що підтверджують платоспроможність;

– письмову згоду кожного повнолітнього члена сім’ї на включення їх у розрахунок державної підтримки;

– документи, що підтверджують родинні стосунки між особами, на яких розраховується розмір державної підтримки;

– лист від забудовника про намір подальшого укладення з одержувачем державної підтримки договору про придбання житла;

– копії документів, отримані від забудовника;

– акт технічного стану житла;

– для внутрішньо переміщених осіб – копію довідки про взяття на облік.

Детальніше про всі зміни можна прочитати в Постанові Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2018 року № 819.

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами