Якою буде атестація педагогів-дошкільників, які не мають педагогічної освіти

Чи правомірною є дія, коли педагогам, які працюють у закладах дошкільної освіти, але не мають відповідної педагогічної освіти, відмовляють у присвоєнні кваліфікаційних категорій?

ЩО КАЖЕ ЗАКОН?

Відповідь на це запитання міститься у Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників.

– Згідно з п.3.26 Типового положення, особи, які мають повну вищу педагогічну освіту або ІНШУ повну вищу освіту та були прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, мають право атестуватися як такі, що мають відповідну освітуза умови проходження ними підвищення кваліфікації.

– Згідно з п.4.10 Типового положення, педагогічні працівники, які мають повну вищу педагогічну освіту або ІНШУ повну вищу освіту та які до набрання чинності Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту» працювали й продовжують працювати у навчальних та інших закладах не за фахом, атестуються на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту.

Отже, педагогам, які працюють у закладах дошкільної освіти без наявності педагогічної освіти не мають права відмовити в атестації та присвоєнні відповідної кваліфікаційної категорії.

ВИМОГИ ЩОДО ОСВІТИ ПЕРСОНАЛУ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

– учителі-дефектологи (логопеди, сурдопедагоги, тифлопедагоги, олігофренопедагоги) – повна вища педагогічна освіта зі спеціальності «дефектологія» (логопедія, сурдопедагогіка, тифлопедагогіка, олігофренопедагогіка) або корекційна освіта (за нозологіями);

– соціальні педагоги – повна вища педагогічна освіта зі спеціальності «соціальна педагогіка»;

– педагоги-організатори – повна вища педагогічна освіта незалежно від спеціальності;

– практичні психологи – повна вища освіта зі спеціальності «практична психологія», «психологія»;

– завідувачі логопедичними пунктами, логопеди – повна вища педагогічна освіта зі спеціальності «корекційна освіта»;

– вихователі-методисти, вихователі дошкільних навчальних закладів – повна вища педагогічна освіта зі спеціальності «дошкільна освіта», «дошкільне виховання» або наявність двох освіт, одна з яких – неповна вища педагогічна або базова педагогічна з цієї самої спеціальності, а друга – повна вища педагогічна освіта за іншим фахом;

– художні керівники – повна вища фахова освіта або наявність двох освіт, одна з яких – неповна вища або базова освіта з цієї самої спеціальності, а друга – повна вища педагогічна освіта за іншим фахом;

– музичні керівники дошкільних навчальних закладів – повна вища музично-педагогічна освіта або наявність двох освіт, одна з яких – неповна вища або базова музична освіта, а друга – повна вища педагогічна освіта за іншим фахом;

– інструктори з фізкультури – повна вища фахова педагогічна освіта (для дошкільних навчальних закладів – повна вища фахова педагогічна освіта або наявність повної вищої педагогічної освіти за спеціальністю «дошкільна освіта»).

ДжерелоПедрада, Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України

Читайте також: ЯК БУДЕ ПРОХОДИТИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ У 2018 РОЦІ

 

Поделиться

Читайте на ETCETERA

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами