Як повинна оплачуватися робота у святкові та вихідні дні?

Оплата праці у вихідні або святкові дні провадиться відповідно до статті 107 Кодексу Законів про працю.

ПРАЦІВНИКАМ ВІДРЯДНОЇ ПРАЦІ: за подвійними відрядними тарифами

ПРАЦІВНИКАМ, РОБОТА ЯКИХ ОПЛАЧУЄТЬСЯ ПОГОДИННО АБО ДЕННИМИ СТАВКАМИ: в розмірі подвійної годинної або денної ставки. Крім подвійної оплати, за бажанням працівника, який працював у святковий (неробочий) день, йому може бути надано інший день відпочинку, який не оплачується і є для нього вихідним днем.

ПРАЦІВНИКАМ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ МІСЯЧНІ ОКЛАДИ:

1 Якщо робота в неробочий (святковий, вихідний) день здійснювалася в межах місячної норми робочого часу – в розмірі одинарної годинної (денної) ставки понад оклад.

2 Якщо робота в неробочий (святковий, вихідний) день провадилася понад місячну норму робочого часу – в розмірі подвійної годинної (денної) ставки понад оклад.

ДО РЕЧІ, порядок оплати за роботу в святкові (вихідні, неробочі) дні поширюється і на співробітників з ненормованим робочим днем.

Поделиться

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами