Відпустка з градусником: як продовжити відпустку, якщо ви захворіли?

Цілий рік ви працювали не покладаючи рук в очікуванні щорічної відпустки. Але раптом всі плани перекреслює хвороба, що раптово загострилася, або сезонна застуда. Хворіти під час відпустки ще образливіше, ніж у період роботи. Як правильно вчинити, щоб зберегти заслужені дні відпочинку?

Згідно зі  ст. 78 Кодексу законів про працю України, дні тимчасової непрацездатності не повинні входити в число днів щорічної відпустки.

ПРОДОВЖИТИ АБО ПЕРЕНЕСТИ. Якщо під час перебування у відпустці працівник захворів, відпустку можна продовжити або перенести. Обидва цих права закріплені за працівником, і він може ними скористатися на свій розсуд.

Якщо працівник хворіє під час відпочинку, відпустку можна продовжити на кількість днів хвороби. У цьому випадку відпустка для працівника продовжується без перерви. Можна також застосувати «комбінований» варіант. Працівник може продовжити відпустку на кілька днів, а решту перенести на інший період. Роботодавець зобов’язаний надати невикористану частину відпустки за бажанням працівника після його виходу з лікарняного.

При цьому тимчасова непрацездатність працівника повинна бути підтверджена медичною довідкою.

ЯКЩО ЗАНЕДУЖАЛА ДИТИНА. Якщо працівник під час відпустки перебував на лікарняному з догляду за дитиною або іншим членом сім’ї, то продовжити або перенести відпустку не можна. При цьому працівник  у цей період може отримувати або лікарняні, або відпускні.

СУМА ВІДПУСКНИХ. Якщо відпустка продовжується через хворобу працівника, то сума відпускних не збільшується. За дні, на які було продовжено відпустку, працівник отримує збережений середній заробіток. Тобто, одні й ті ж дні не можуть оплачуватися і як відпускні, і як лікарняний.

Отже, якщо хвороба застала на відпочинку:

– в разі хвороби працівника, щорічну відпустку продовжують або переносять на інший термін на кількість днів хвороби;

– термін, на який переноситься або продовжується відпустка, встановлюється за погодженням між працівником і роботодавцем;

– продовження або перенесення на інший термін оформляють наказом керівника на підставі заяви працівника;

– якщо працівник перебував на лікарняному з догляду за хворою дитиною або членом сім’ї, то відпустку не продовжують і не переносять.

Читайте також: ГРОШІ НА ВІДПОЧИНОК: ХТО ОТРИМАЄ ПІЛЬГОВІ ПУТІВКИ ВІД ДЕРЖАВИ?

Поделиться

Читайте на ETCETERA

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами