Відповіді на шкільні питання: факультатив, фонд класу, чергування

Шкільні побори нікуди не поділися, не дивлячись на всі заяви чиновників МОН та борців з корупцією. Найпоширеніше пояснення шкільної адміністрації: «Ніхто грошей не збирає. Це – благодійні внески». ЕtСetera розбирався, які додаткові послуги в школі повинні надавати безкоштовно, хто повинен чергувати в класах і де взяти довідку про пропуск занять.

ФАКУЛЬТАТИВ – ЦЕ ПЛАТНО?
Факультативи – це додаткові заняття, за які вчителі отримують зарплату. Якщо факультативні заняття проводяться в навчальний час і внесені до шкільної програми, то платити за них не потрібно.

Якщо заняття проводяться після уроків і з тих предметів, яких у програмі загальноосвітньої школи немає, то такі заняття можуть бути платними (згідно з ч.4 ст.43 закону України «Про загальну середню освіту»).

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗДАВАТИ ГРОШІ У ФОНД КЛАСУ?
Зазвичай батьки, чиї діти навчаються у звичайній державній школі, задають питання: «Чому вони повинні платити внески у «фонд класу» або «фонд школи»?».

Дійсно, безкоштовна повна загальна середня освіта гарантується державою. Але матеріально-технічне забезпечення школи лягає на плечі місцевих бюджетів, які часто цей обов’язок ігнорують. Якщо батькам говорять, що «рішення про збір грошей прийняла батьківська рада школи», то вони можуть відмовитися, мотивуючи відмову тим, що батьківська рада може тільки «просити» і «рекомендувати», а її рішення не є обов’язковими до виконання.

Утім, батьки можуть перевести гроші на банківський рахунок школи, але зробити це дійсно добровільно, а не з примусу.

ХТО ПОВИНЕН ЧЕРГУВАТИ В КЛАСІ?
Прибирати в класі, а нерідко і в усій будівлі школи, зараз у деяких школах стає обов’язком учнів. Згідно зі ст. 43 Конституції України, використання примусової праці категорично заборонено. Чи означає це, що змушувати дітей чергувати – незаконно?

Згідно з постановою Кабміну № 778 (від 27 серпня 2010 року), «залучення учнів до діяльності, яка не передбачена навчальним планом, можливе тільки за згодою дітей і їх батьків». Ні прибирання класів замість або після уроків, ні миття коридорів в обов’язки учнів не входять.

ЧИ ПОТРІБНА ДОВІДКА ПРО ПРОПУСКИ ЗАНЯТЬ НА ВИПАДОК ХВОРОБИ?
Якщо дитина пропустила заняття за станом здоров’я, то їй буде потрібна довідка з медустанови. Якщо пропуск занять стався з інших причин, то батьки або опікуни зобов’язані надати письмове підтвердження про те, що дитина пропустила заняття з поважних причин. Якщо дитина не була в школі більше 10 днів без поважної причини, то в сім’ю може навідатися поліція.

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами