Відмовляють у щепленні через куплену раніше довідку про вакцинацію: що робити?

Спалах кору змусив багатьох батьків, які раніше відмовлялися щепити своїх дітей, все-таки привести дитину на вакцинацію. Але лікарі побоюються мати справу з тими, хто раніше купив довідку. EtCetera з’ясовував, як батькам домогтися реальної вакцинації і чи загрожує комусь покарання через підробку медичних документів.

ФАКТ. Українські батьки почали ділитися в соціальних мережах своїм досвідом спілкування з медиками на предмет вакцинації в разі, якщо раніше довідка про щеплення була куплена. Багатьох відправити дітей на щеплення змусила несприятлива епідеміологічна ситуація в країні. Якщо раніше їм здавалося, що щеплення небезпечніше, ніж кір, який дитина навряд чи десь зустріне, то сьогодні діти хворіють цілими класами. Крім того, в ЗМІ час від часу з’являються повідомлення про чиюсь смерть від ускладнень кору.

Однак порив зробити планові щеплення, пропущені через особисті переконання, не для всіх батьків увінчався успіхом. Учасники батьківських спільнот пишуть, що в поліклініці їм відмовили, оскільки раніше там же видавали «липову» довідку про те, що дитина була вакцинована. Тобто зробити щеплення – це визнати посадовий злочин. У Громадській організації «Батьки за вакцинацію» дали свої рекомендації таким батькам.

ЩО РОБИТИ? Якщо в Карту профілактичних щеплень (форма № 063/о) відмітка про щеплення є, але фактично його не робили, батькам слід:

– Звернутися з письмовою заявою до медичного закладу про відсутність щеплень і надати інформовану згоду на проведення вакцинації медпрацівниками відповідно до «Календарем щеплень»;

або

– Повторно звернутися до лікаря з проханням видати нову Карту профілактичних щеплень (форма № 063/о) і занести туди реальні позначки про вакцинацію дитини.

Якщо ні батьки, ні лікар не пам’ятають, які саме щеплення робили, а які – ні, то слід здати аналіз на антитіла, щоб визначити, чи є імунітет до конкретної хвороби. Відсутність антитіл є підставою для щеплення і це буде закріплено в офіційному документі – результаті аналізу.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. За підробку форми № 063/о лікар несе кримінальну відповідальність за ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України. А за використання підробленого документа батьки несуть відповідальність за ч.3 ст.358 Кримінального кодексу України.

За матеріалами «Батьки за вакцінацію»

Поделиться

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами