Свідоцтво про народження для дитини, народженої в зоні АТО або Криму: як отримати?

Громадяни, які проживають на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях і які очікують поповнення в родині, можуть отримати українське свідоцтво про народження дитини. Як це зробити, розбирався EtCetera.

Для отримання свідоцтва про народження дитини українського зразка необхідно звернутися в будь-яке відділення РАГСу на підконтрольній українській владі території з таким набором документів:

– заява про встановлення факту народження (зразок можна переглянути  ТУТ);

– документи, що підтверджують народження дитини (оригінали або копії медичних документів, висновок лікаря, УЗД та інші медичні довідки);

– квитанція про сплату судового збору.

Свідоцтво про народження повинні видати в той же день. У разі відмови необхідно звернутися в суд. Заява подається до суду за місцем розташування відділення РАГСу, яке видало відмову.

Заяву можуть подати батьки дитини, інші родичі або їх представники. Однак на практиці судді нерідко хочуть бачити на судовому засіданні саме заявника.

У заяві необхідно вказати:

1 Який факт і з якою метою заявник просить встановити;

2 Докази, що підтверджують факт, місце і дату народження дитини, а також анкетні дані батьків.

Доказами можуть служити:

– оригінали або копії медичних документів (у тому числі ті, які були видані на непідконтрольній території);

свідчення заявників і свідків. При цьому свідки повинні мати можливість з’явитися в суд у день подачі заяви для підтвердження своїх показань;

фотографії, звуко- та відеозаписи;

– висновки експертів.

Згідно з чинним законодавством (ст. 2571), справи подібної категорії повинні розглядатися негайно. На практиці це займає не більше 24 годин. За результатами розгляду суд виносить рішення:

– про встановлення факту народження дитини із зазначенням відомостей про батьків;

– про повернення заяви, в разі якщо даних у поданій заяві виявилося недостатньо;

– про відмову, в разі якщо наданих доказів виявилося недостатньо.

Суд зобов’язаний видати копію рішення заявнику. Якщо рішення прийнято позитивне, то завірену копію рішення разом з копіями паспортів батьків новонародженого необхідно подати до відділення РАГСу за місцем розташування суду, який прийняв рішення, і на цій підставі отримати свідоцтво про народження дитини.

Читайте також: ХТО І НАВІЩО ЗАВОДИТЬ ДІТЕЙ ПОЗА ШЛЮБОМ

 

Поделиться

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Читайте на ETCETERA

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами