Мене змушують працювати у вихідні. Це законно?

Іноді обставини змушують працівників погоджуватись на роботу у вихідні та свята. Але це має бути винятком, а не правилом. І така робота має бути оплачена відповідним чином. EtCetera з’ясовував, як регулюється ця сфера трудових відносин і які права  мають працівники.

ЗА ЗАКОНОМ. Відповідно до ст.71 Кодексу законів про працю, робота у вихідні заборонена. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу представника профспілки і лише у виняткових випадках.

КОЛИ МОЖНА? Законом передбачено всього лише чотири виняткові ситуації, під час яких виправдане залучення працівників до роботи у вихідні:

– для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, виробничих аварій;

– для відвернення нещасних випадків, які ставлять під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, можуть спричинити чиюсь загибель або псування майна;

– для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від яких залежить  нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

– для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

ЩО ОТРИМАЄ ПРАЦІВНИК? Якщо виклик на роботу організовано за правилами, тобто є письмовий наказ (розпорядження) власника підприємства або уповноваженого ним органу, така робота може компенсуватися. У законодавстві прописано дві можливості компенсації, з яких, за згодою сторін, можна обрати одну: або надання іншого дня відпочинку, або оплата виконаної роботи у подвійному грошовому розмірі.

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами