Неповнолітня дитина: на яких умовах вона може працювати?

В Україні діти до 18 років  можуть не тільки легально працювати, а й претендувати на всі блага, передбачені для працівників, включаючи відпустки. EtCetera з’ясовував, як підлітку реалізувати своє право на працю і не бути обдуреним роботодавцем. ОСОБЛИВЕ СТАВЛЕННЯ. В Україні діти можуть офіційно працевлаштуватися з 16 років – самостійно, а з 14 років – з дозволу батьків (якщо робота не…

Школа працівника: у яких випадках можна відмовитися від завдань начальства

Відмова працівника від виконання того чи іншого завдання не завжди є порушенням трудової дисципліни. ЩО ТАКЕ ДИСЦИПЛІНАРНА ПРОВИНА? Дисциплінарний проступок – це протиправне діяння або бездіяльність співробітника, через яке порушується встановлений на підприємстві трудовий розпорядок. ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА? Відповідно до Кодексу Законів про працю (КЗпП), за дисциплінарний проступок можуть оголосити догану або звільнити. У ЯКИХ ВИПАДКАХ СПІВРОБІТНИК МОЖЕ ВІДМОВИТИСЯ ВІД…

Книгу скарг і пропозицій хочуть скасувати: чим замінять?

Сьогодні Книга скарг обов’язковий елемент будь-якого підприємства, яке продає товари або надає послуги. При цьому, вона найчастіше є абсолютно марним інструментом для споживачів. ФАКТ. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі мають намір скасувати Книгу скарг. За підрахунками відомства, скасувавши цю норму, вдасться заощадити близько 125,6 млн гривень, які бізнес щорічно витрачає на її ведення. У Мінекономрозвитку відзначають, що Книга була…

Дитина отримала травму в розважальному центрі: хто виплатить компенсацію?

Що робити, якщо ваша дитина поранилася чи отримала травму під час ігор у розважальному центрі? Як домогтися відшкодування матеріального і морального збитку? EtCetera шукав відповіді на ці та інші питання, пов’язані з дитячою безпекою. ПРАВИЛЬНЕ МІСЦЕ. Перш ніж відпускати дитину в ігрову зону, уважно вивчіть правила поведінки і безпеки в розважальному центрі, а також умови надання послуг. Згідно зі статтею…

Право на захист: чому українцям не дозволяють володіти зброєю

Багато українців озброєні, однак у нашій країні немає закону, що дозволяє вільно володіти зброєю. Чи зможуть українці отримати це право? ФАКТ. Влітку 2018 року в Україні були зареєстровані близько мільйона одиниць вогнепальної зброї. При цьому, в Україні заборонене вільне володіння «вогнепалами». Дискусії про легалізацію зброї в Україні ведуться давно. У Верховній Раді навіть зареєстровано кілька законопроектів. Однак далі обговорень справа…

Заміна паспортів на ID-картки: кому доведеться заплатити?

Сучасні паспорти у вигляді ID-картки тепер можуть отримати всі бажаючі. Утім, не для всіх ця послуга безкоштовна. EtCetera з’ясовував, що потрібно для оформлення нового документа. ФАКТ. Кабмін дозволив усім громадянам України при бажанні отримувати нові паспорти у вигляді ID-карт. Нагадаємо, що почали їх видавати в 2016 році, проте тільки підліткам по досягненню 14 років і громадянам, які обмінювали паспорт. Тепер…

Учителям і вченим: хто і як може оформити творчу відпустку?

Незважаючи на тривалий літній відпочинок, а також вільні від уроків канікули протягом року, вчителі також можуть претендувати на творчу відпустку. EtCetera з’ясовував, яким є механізм її оформлення. ЗАКОН «ПРО ОСВІТУ». Згідно з новою редакцією Закону «Про освіту» (Стаття 54), вчителі можуть взяти творчу відпустку терміном до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи.…

Правила бізнесу: коли підприємець не зобов’язаний використовувати касовий апарат

Фізичні особи-підприємці (ФОП) другої і третьої груп повинні проводити розрахункові операції тільки через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим реєстратори розрахункових операцій (РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів. Але в правилах є виключення. КОЛИ БЕЗ КАСОВОГО АПАРАТУ НІЯК? Наявність РРО є обов’язковою, якщо: – дохід ФОП протягом календарного року перевищує 1 млн гривень; – ФОП здійснює реалізацію технічно складних…

Як розділити борги після розлучення: хто за що платить

Після розлучення часто виникає необхідність у розділенні майна. Але як бути, якщо за час спільного життя подружжя нажило ще й борги з кредиту? На це питання відповіли експерти асоціації «Податки України». КОЛИ ДІЛИТИ НІЧОГО НЕ ПОТРІБНО. Якщо борги належать тільки одному з подружжя (на праві приватної власності), то про їх розділення мова взагалі не йде. Борги не є загальними в…

1 2 3 15

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами