ФОП платять на особисту карту: чи чекати податкову перевірку?

EtCetera з’ясовував, чи настануть юридичні наслідки для фізичної особи-підприємця, яка отримує кошти не тільки на підприємницький рахунок, але й на особистий.

В ЧОМУ РІЗНИЦЯ? ФОП варто розділяти особисті і підприємницькі банківські рахунки, адже громадянські і підприємницькі доходи оподатковуються за різними правилами. Згідно із законом, банки зобов’язані інформувати податкову не тільки про підприємницький, а й про всі відкриті фізособою рахунки.

Використання поточних рахунків фізичних осіб для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності, заборонено. Це зазначено в п.7.7 Інструкції №492 про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах.

Тому податкова взялася перевіряти особисті рахунки громадян, які займаються підприємницькою діяльністю.

ЩО БУДЕ? Для того, хто переказує кошти з карткового рахунку, не буде ніяких юридичних наслідків. А ті, хто отримує ці кошти на картковий (не підприємницький) рахунок, будуть зобов’язані задекларувати доход і сплатити податки.

ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД БАНКУ. Фінустанова, в якій відкрила рахунок ФОП, інформуючи податкову про номер і дату відкриття рахунку, не зобов’язана розкривати інформацію про рух коштів.

Як показує практика, банки не відстежують походження коштів на особистих рахунках і не перешкоджають надходженню на них коштів, в тому числі у вигляді виручки. Тим більше, санкції за порушення п. 7.7 Інструкції № 492 не передбачені ні для банків, ні для власників рахунків.

Якщо банк не ідентифікує такий платіж як підприємницький (що й відбувається в більшості випадків), то автоматично зарахує його, якщо, звичайно, не відстежить «відмивання» доходів або порушення законодавства.

Це означає, що хвилюватися ФОП поки що рано, але відстежувати ініціативи фіскалів не завадить. Особливо під кінець року – в цей період найчастіше вносять зміни до Податкового кодексу.

А ЯКЩО «ПІЙМАЮТЬ»? Як пояснив юрист Олександр Гарбар, податкова може «донарахувати» неоплачені податки, штрафи і пеню за останні 1095 днів, тобто минулі три роки.

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами