ФОП на замітку: як відмовитися від спрощеної системи оподаткування

У деяких випадках платники єдиного податку можуть відмовитися від спрощеної системи оподаткування. EtCetera з’ясовував, що для цього потрібно.

ЯК ВІДМОВИТИСЯ? Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів з 1 числа місяця, що слідує за звітним кварталом, в якому подано заяву.

З цією метою суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) повинен подати заяву до контролюючого органу.

Таким чином, про відмову від спрощеної системи з 1 квітня 2019 року платник єдиного податку може подати заяву до 21 березня 2019 року.

ЯК ПИСАТИ ЗАЯВУ? Заява подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року № +1675.

У заяві вказується дата відмови від застосування спрощеної системи оподаткування та причини такої відмови. Подати її особисто, звичайним листом або електронною поштою.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ. Порядок переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від неї передбачений ст. 298 Податкового кодексу України.

Відповідно до пп. 298.1.1 і 298.1 ст. 298 цього ж Кодексу, заява про перехід на спрощену систему оподаткування (як і відмова від неї) суб’єктом господарювання подається таким чином:

– особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами