Чи має право роботодавець читати вашу переписку на роботі

Під виглядом контролю роботи співробітника деякі роботодавці переходять межу. У порушенні яких законів їх можна звинуватити, якщо вони читають переписку працівника?

ЩО ГОВОРИТЬ КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС?
За порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер, передбачена кримінальна відповідальність, а саме за ст. 163 Кримінального Кодексу України. Винуватці караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі до трьох років.

ЯК ПОВИНЕН ПОСТУПИТИ РОБОТОДАВЕЦЬ?
Керуючись цим та іншими нормами законодавства, роботодавець, який збирається читати листування працівника, зобов’язаний письмово повідомити працівника (під підпис) про обов’язок використання робочого комп’ютера, телефону, пошти та інших робочих акаунтів тільки в робочих цілях, а також про можливості доступу і перевірки вищевказаних «знарядь праці».

Джерело: Адвокат

Поделиться

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами