О ЧЁМ ГОВОРЯТ? 88

Чи буде підвищення зарплатні для вихователів з 1 вересня? Яку відповідь дали у МОН

Експерт MCFR Освіта Сергій Плахотнюк розповів, чи можуть педагоги дошкільної, позашкільної та професійної освіти очікувати на обіцяне підвищення посадових окладів.

ПОЗИЦІЯ МОН. У своєму листі «Щодо реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» від 10.05.2019 № 1/9-297 МОН повідомляє, що поетапне збільшення оплати праці педагогічних працівників закладів освіти відбувається в межах можливостей Державного бюджету України.

Наразі МОН розробило проект змін до постанови КМУ № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» (від 11.01.2018). Якщо цей проект погодять зацікавлені органи виконавчої влади та соціальні партнери, визначені Генеральною угодою, його направлять на розгляд Кабміну.

За проектом з 1 вересня 2019 року посадові оклади мають буди підвищені для тих категорій педагогів, яким не підвищили оклади у 2018 році. Це працівники закладів дошкільної, позашкільної та професійної освіти.

Чи буде підвищення зарплатні для вихователів з 1 вересня? Яку відповідь дали у МОН

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛКИ. ЦК Профспілки працівників освіти і науки України відстоює необхідність виконання норми частини другої статті 61 Закону про освіту.

Згідно з цією нормою, посадовий оклад педагогічного працівника:

– найнижчої кваліфікаційної категорії – встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат;

кожної наступної кваліфікаційної категорії – підвищується не менше ніж на 10%.

ВІДПОВІДЬ МОН. МОН у відповіді вказує, що станом на 1 січня 2019 року для забезпечення таких видатків у Держбюджеті необхідно додатково передбачити 235,7 млрд гривень.

До 2023 року Кабміну доручено здійснювати поетапне щорічне збільшення окладів педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (пропорційно розміру збільшення доходів Держбюджету порівняно з попереднім роком). На ці видатки додатково потрібно 102,4 млрд гривень (станом на 1 січня 2019 року).

Іншими словами, джерела покриття витрат на статтю 61 Закону України «Про освіту» відсутні, а отже, реалізація її норм неможлива.

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт
опитування

Найважливіше — в одному листі. Новини, реформи, аналітика — коротко і по суті.

Підпишись, щоб бути в курсі.

Дізнавайся все найцікавіше першим — слідкуй за нашими новинами у соцмережах

Дякую, я вже з вами