Як поїхати з дитиною за кордон, якщо з батьком немає зв’язку

Що робити одному з батьків, якщо другий не дає про себе знати, а у вас запланована поїздка за кордон?

ЗА ЗАКОНОМ
Згідно з українським законодавством, вивіз дітей до шістнадцяти років у супроводі одного з батьків або особи, уповноваженої ними, здійснюється за нотаріально засвідченим дозволом другого з батьків. У документі обов’язково повинні бути вказані маршрут і часовий інтервал.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ДИТИНА МОЖЕ ЗАЛИШИТИ КРАЇНУ БЕЗ ЗГОДИ БАТЬКА?

– батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску;

– у закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 733)

ДОЗВІЛ БАТЬКА НЕ ПОТРІБЕН У РАЗІ ПРЕД’ЯВЛЕННЯ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

1 Довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України (При народженні дитини у матері, яка не перебуває в шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою).

2 Рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України.

3 Судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним.

4 Судове рішення про позбавлення батьківських прав.

5 Свідоцтво про смерть другого з батьків.

РІШЕННЯ СУДУ ЧЕРЕЗ НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Згідно з новим законом №8296, який вже затвердили у Верховній Раді, якщо дитина виїжджає за кордон, батько, з яким живе дитина, може не отримувати дозвіл, якщо другий заборгував аліменти більш ніж за 4 місяці.

ЯКЩО ВІД ТАТА НІ СЛУХУ, НІ ДУХУ
Часто буває так, що після розставання люди взагалі припиняють спілкування: ніяких зустрічей з дітьми, аліментів і допомоги. Як наслідок – дані про батька (матір) у свідоцтві про народження дитини є, але сама людина знаходиться невідомо де.

У такому випадку другому з батьків потрібно отримати документ про те, що батько (мати) дитини є «безвісно відсутнім».

Відповідно до ст. 43 Цивільного кодексу України (далі – ЦК), фізична особа може бути визнана судом «безвісно відсутньою», якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Із заявою про визнання фізичної особи безвісно відсутньою може звернутися будь-яка особа, що перебуває з цим суб’єктом в матеріально-правових відносинах та зацікавлена ​​в зміні його правового статусу.

Заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою подається до суду:

– за місцем проживання заявника;

– за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме;

– за місцезнаходженням майна фізичної особи, місцезнаходження якого невідоме.

Зацікавлені особи повинні надати докази того, що вони вживали всіх необхідних заходів зі встановлення місця знаходження такої особи (опитувалися громадяни, направлялися запити, оголошувався розшук тощо), а також обґрунтувати причини, через які необхідно визнати громадянина безвісно відсутнім.

ВАЖЛИВИЙ ДОДАТОК. Законом передбачається надання права тому з батьків, хто не проживає з дитиною, і не має заборгованості по аліментах, звернутися до суду і за спрощеною процедурою отримати дозвіл на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків, якщо він його не надав протягом 10 днів.

Читайте також: ЗМІНА ІМЕНІ, ПРІЗВИЩА І ПО БАТЬКОВІ: ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ ОНЛАЙН

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт

Самое важное — в одном письме. Новости, реформы, аналитика — коротко и по сути.

Подпишись, чтобы быть в курсе.

Узнавай всё самое интересное первым — следи за нашими новостями в соцсетях

Спасибо, я уже с вами