1 вересня – субота: коли працівників освіти можна залучати до роботи у вихідні

Цього року свято першого дзвінка випадає на суботу. Профспілка працівників освіти і науки України звертає увагу на дотримання законодавства про працю у випадку залучення працівників до роботи у вихідні дні.

ЩО КАЖУТЬ У МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ?
За інформацією Міністерства освіти і науки України, рішення про проведення свята Першого дзвоника приймає кожен навчальний заклад особисто, тому свято може бути проведено як 1 вересня (в суботу), так і 3 вересня (в понеділок).

ДОТРИМАННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Відповідно до ст. 71 Кодексу законів про працю, робота у вихідні дні забороняється.

Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті.

1 вересня – субота: коли працівників освіти можна залучати до роботи у вихідні

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ОКРЕМИХ ПРАЦІВНИКІВ МОЖУТЬ ЗАЛУЧАТИ ДО РОБОТИ У ВИХІДНІ ДНІ?

– відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

– відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

– виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

– виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА РОБОТУ У ВИХІДНИЙ ДЕНЬ

Компенсація за роботу у вихідний день може проводитися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст.72 КЗпП).

Читайте також: ЩОРІЧНА ПРЕМІЯ ВЧИТЕЛЯМ: КОМУ, СКІЛЬКИ І ЗА ЩО?

 

Поделиться
Висловити своє враження
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Залишити коментар

Увійти через соціальний аккаунт
опитування

Найважливіше — в одному листі. Новини, реформи, аналітика — коротко і по суті.

Підпишись, щоб бути в курсі.

Дізнавайся все найцікавіше першим — слідкуй за нашими новинами у соцмережах

Дякую, я вже з вами